ניוזלטר יולי 2018 – בדיקת רגישויות למזונות LRA

תם עידן דיאטת האלימינציה

רבים מאתנו, הנטורופתים או התזונאים הקליניים, חונכנו על טיפול בעזרת דיאטת האלימינציה, שנחשבת לאחת מהיעילות והחשובות לתמיכה בריפוי של מגוון מחלות, כמו אטופיק דרמטיטיס, דלקת מפרקים שגרונית, מחלות מעי דלקתיות ועוד אינספור פתולוגיות שבבסיסן – שיבוש התגובה החיסונית.

אך לימודים לחוד ופרקטיקה לחוד. מטפלים רבים מוצאים עצמם מנחים את מטופליהם להתנסות בדיאטת האלימינציה ובמהרה מגלים כי השיטה סיזיפית וכמעט בלתי-אפשרית ליישום עבור מרבית המטופלים.

הבשורה – הבדיקה המקיפה והמדויקת ביותר לרגישויות למזונות

בשנה האחרונה הנגישה Eco-Lab את הבדיקה המתקדמת ביותר לגילוי רגישויות למזונות – בדיקת LRA (קיצור של Lymphocyte Response Assay). טכנולוגיית הבדיקה מוגנת בפטנט ומתבצעת במעבדה בארה״ב אשר מתמחה כבר מעל 20 שנים בבדיקות רגישויות למזונות.

מהי בדיקת ה- LRA?

מדובר בבדיקת דם מהפכנית שבוחנת את תגובתיות הלימפוציטים (כדוריות דם לבנות) למזונות הנבדקים.
הבדיקה מהווה פריצת דרך בעולם המורכב של האימונולוגיה הקלינית, מהסיבה שמדובר בבדיקה היחידה הבודקת במקביל את שלושת מסלולי האלרגיה המעוכבת (קומפלקס חיסוני, תגובת נוגדן-אנטיגן ותגובה מתווכת ע״י תאי T) והיא המדויקת ביותר בתוצאותיה, עם סטייה של פחות מאחוז אחד.

מדע הרפואה הגיע להבנה כי מערכת החיסון מורכבת ממערך של הגנה ולצידו מערך של שיקום ותיקון.
המערך ההגנתי נלחם ב״פולשים״ זרים הגורמים למחלה, בעוד שהחלק המתקן, עסוק בשיקום רקמות ואיברים מנזקים שמצב המחלה גרם להם.
במידה ואחד מהתפקודים של מערכת החיסון חווה עומס יתר, עלולה להיווצר בעיה בתפקוד החיסוני או מחלה.
ההשפעה של תפקוד חיסוני ירוד עלול להוביל למחלות דלקתיות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

בדיקת ה-LRA מאפשרת לראשונה לדייק את ההימנעות ממזונות, אפשרות הנותנת הזדמנות למערכת החיסון לשקם ולבנות את עצמה מחדש.

במה שונה LRA מיתר בדיקות הרגישויות או האי-סבילות למזונות?

הבדיקות שמוצעות כיום בודקות אך ורק נוגדנים מסוג IgG. אלה נוגדנים שניתן לראות בדם עד כחצי שנה מהחשיפה למזון והם ייעלמו לאחר מכן. זאת אומרת, אם יש לנו רגישות למזונות שלא נחשפנו אליהם בחצי השנה האחרונה, לא נראה בבדיקה שהם בעייתיים לנו.

בנוסף, נוגדני IgG מסמנים מולקולות שעלולות להיות בעייתיות לגוף אך הנוגדנים אינם מעידים על סימפטום אלא רק על פוטנציאל לרגישות.

בעייתיות נוספת עולה גם מכך ש-IgG מאוד תלויים בכמות המזון שאנו אוכלים. לדוגמא – אם אכלנו הרבה חיטה, נמצא כמות גדולה של נוגדנים לחיטה. נתון זה יפורש בבדיקות כאי-סבילות גבוהה למזון זה, אך אין זה בהכרח המצב.

חסרון נוסף הוא העובדה כי מטופל עם מעי-דליף שעושה את הבדיקות הללו, יקבל תוצאות בדיקות מבהילות מבחינת מגוון המזונות שהוא ״רגיש״ אליהם אך הדבר כמובן נובע מכך שמולקולות לא מעוכלות שלא היו אמורות לחדור את המעי, מגיעות למערכת הלימפה והדם ומערכת החיסון מגיבה אליהן.

בדיקת ה-LRA אינה מושפעת ממעי-דליף, ואינה בדיקה כמותית כמו ה-IgG, אלא כאמור, בודקת תגובה חיסונית בחשיפה למזונות השונים – בזמן אמת!

בכך למעשה אנו חוסכים מהמטופל את כל התהליך המייגע ומקבלים תוצאות מהימנות שמגלות לנו בבירור מאילו מזונות יש להימנע, על מנת לאפשר לגוף לרפא את עצמו.

ה-LRA הבסיסית מציעה כיום בדיקה של 166 מזונות. קיימת גם אפשרות לבדוק 72 מזונות נוספים ועוד 149 רעלנים סביבתיים.

הגדלנו לעשות ואנו מציעים גם בדיקה שמותאמת לצמחונים וטבעונים מבחינת מגוון המזונות הנבדקים.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במהפכת בדיקות המעבדה הפונקציונליות, המאפשרות לקבל תמונה רחבה ומדויקת על מצבו הבריאותי של המטופל, ובכך לבנות לו טיפול מותאם אישית ומדויק לאין שיעור.

לפרטים המלאים אודות בדיקת ה-LRA לחצו כאן 
לצורך ההמחשה צירפנו עבורכם תוצאות לדוגמה של בדיקת LRA לצפייה לחצו כאן

בדיקות מעבדה מתקדמות – בלי לצאת מהבית!

אנו ב-Eco-Lab מספקים שירות מקיף עבור מטפלים, אשר כולל גם פענוח של התוצאות המתקבלות מתורגם לעברית. בפיענוח זה נפרט אילו פרמטרים יצאו לא תקינים, מהן הסיבות היכולות לגרום לכך ומהן ההמלצות להמשך הטיפול מבחינת תזונה ותוספי תזונה ואיזה בדיקות מומלצות להמשך.

השירות לקבלת ולשליחת ערכת הדגימות הוא באמצעות שירות שליחים ואינו מצריך יציאה מהבית לשם ביצוע הבדיקה.

משאית משלוחים
לפרטים והזמנות אונליין לחצו כאן
ליצירת קשר באמצעות טופס צור קשר
או צ׳אט לייב באתר עם אחד מנציגנו.
שרות לקוחות: 1801-226-226
אם קיבלת את המייל הזה
וברצונך להצטרף לרשימת התפוצה כאן מצטרפים
www.Eco-Lab.co.il

Send this to a friend