הפרעות נפשיות והקשר לחיידקים ופטריות במערכת העיכול – אבחון וטיפול

 

ארגון הבריאות העולמי מעריך כי עד שנת 2030 הדיכאון יהפוך לבעיה הבריאותית השכיחה ביותר בעולם. למעשה, במהלך העשור האחרון הוכפל פי שלושה השימוש בתרופות נוגדות דיכאון וחרדות ברחבי העולם וגם שיעור הילדים הסובלים מהפרעות נפשיות כאלו ואחרות, עלה במהלך השנים האחרונות ב-20 אחוזים.

עם נתונים כאלה כדאי לדעת יותר על הקשר בין פטריות וחיידקים מזיקים בגופנו, להתפתחותן של הפרעות נפשיות.

הפרעות נפשיות הן למעשה הגדרה כוללת למגוון רחב של הפרעות נוירו-פסיכיאטריות והתנהגותיות כאחד, לרבות, חרדות העלולות להתאפיין בסוגי התקפי חרדה שונים, מצבי רוח משתנים העלולים להתאפיין במצבי דיכאון קליני, מחלות נפש כגון סכיזופרניה ובעיות נפשיות נוספות העלולות להתפרץ כתוצאה מהימצאותם של חיידקים ופטריות במערכת העיכול .

חיידקים ופטריות אלה משחררים לגופנו רעלנים אשר עלולים לדכא את הפעילות המוחית שלנו ואף להחריף הפרעות נוירו-פסיכיאטריות מכל סוג.

במקביל, הימצאותם של חיידקים מזיקים עלול להוביל להתפתחותן של מחלות שונות ולמחסור בויטמינים ונוגדי חמצון החיוניים לתפקודנו הבריאותי בכלל ולפעילות המוחית בפרט.

בנוסף, החיידקים המזיקים בגופנו מייצרים תרכובות שונות המעכבות את פעילותו של הדומפין. הדופמין הוא נוירוטרנסמיטור (מוליך עצבי) האחראי לתהליך עיבוד המידע, הזיכרון והחשיבה והוא משמעותי בהשפעתו על תחושת ההנאה והשמחה. חוסר איזון בפעילותו של הדופמין מעורר מצבי דיכאון וחרדה ואף סכיזופרניה, הפרעה דו קוטבית ועוד.

בדיקת OAT לזיהוי הגורמים להפרעות נפשיות

בדיקת OAT היא למעשה בדיקת חומצות אורגניות בשתן והיא מהווה את הבדיקה המקיפה ביותר לתוצרי חילוף החומרים בגופנו. בדיקה זו משקללת בתוכה 74 פרמטרים המלמדים אותנו איזה מהתהליכים השונים בגופנו אינו מתרחש כשורה וכיצד תהליכים אלה משפיעים על בריאותינו הגופנית והנפשית.

בדיקה זו יודעת לזהות תוצרי פירוק רעילים המדכאים את הפעילות המוחית ואף מחריפים מצבי הפרעה נפשיים. כמו כן, הבדיקה יודעת לכמת באופן המדויק ביותר את מידת המחסור בוויטמינים ונוגדי החמצון החיוניים לגופנו ומאתרת מצבים של עודפי מתכות כבדות ברקמות.

בדיקת OAT מתאימה לאנשים עם הפרעות נוירו-פסיכיאטריות והפרעות ניווניות כגון אלצהיימר. בדיקה זו מתאימה גם לאנשים הנמצאים על הרצף האוטיסטי. הבדיקה מיושמת באמצעות מתן דגימת שתן והיא נערכת במעבדה מתקדמת הממוקמת בארה"ב. ממצאי הבדיקה יכולים לסייע רבות בכל הנוגע להתאמת טיפול, המותאם באופן אישי לכל נבדק ואינו מבוסס על פרוטוקול טיפולי הנקבע לפי הסימפטומים מהם הוא סובל.

Send this to a friend