בדיקת רגישויות למזון – המדריך המלא

אילו סוגי בדיקות של רגישויות למזון קיימות בשוק? מה הן בודקות? כיצד מבוצעות? איזו בדיקה נפוצה יותר ומהי הבדיקה המומלצת ביותר? כל זאת ועוד במדריך המלא לרגישויות למזון.

לפני שנסביר על בדיקת רגישויות למזון צריך תחילה להבין שאי סבילות למזון היא אינה אלרגיה למזון.
למעשה יש הבדל משמעותי בין השתיים. אלרגיה למזון קיימת באחוזים קטנים של האוכלוסייה וכשהיא מתפרצת, כמות מזערית של מזון מעוררת תגובה חריפה של הגוף – המתרחשת עד כשעתיים מאכילת המזון.
אי-סבילות למזון (או רגישות למזון) קיימת בתפוצה רחבה יותר באוכלוסייה. הסימפטומים משתנים מאדם לאדם ובחלק מן המקרים האדם אינו מרגיש סימפטומים, מאחר ונדרשת כמות גדולה של מזון לעוררם. התגובה לאכילת המזון מתרחשת בין 24-72 שעות מאכילת המזון ולעיתים גם מאוחר יותר.

רופאים ומטפלים מסוימים ממליצים על דיאטות אלימינציה בהן חולים נמנעים מלאכול מזונות חשודים, מנהלים יומן תזונה מפורט ורושמים תוצאות. למרבה הצער, הליך זה מסורבל לביצוע ולא מדויק.

סימפטומים המופיעים בעקבות רגישות למזון

הסיבות לרגישות למזון

המעי הדק הוא הגורם העיקרי לרגישות למזון. דרך המעי הדק עוברים מזונות שכבר התפרקו למיקרומולקולות בדרכם למעי הגס ולזרם הדם.
לרוב, מחסום המעי אינו מאפשר למולקולות גדולות שלא התפרקו עד הסוף לעבור למערכת הדם, אך לעיתים זה קורה עקב עלייה בחומרים כימיים בגוף כגון תרופות, מזון מעובד או כימיקלים אחרים.
מערכת החיסון מתחילה לתקוף את אותן מולקולות גדולות יותר שהיא לא מזהה ע"י ייצור נוגדנים והפעלת זיכרון חיסוני.
צריכה קבועה של מזונות אלה תגרום לדלקת ותגובה נגדית של מערכת החיסון. המזונות שגורמים לרגישות לרוב יהיו אלה שנמצאים בשימוש היומיומי שלנו וגם מזון אורגני ובריא ככול שיהיה עלול לגרום לבעיות, אם אנו רגישים אליו.

נוגדנים

נוגדן (באנגלית: Immunoglobulin או בקיצור: Ig) הוא מולקולת חלבון השייכת למערכת החיסון. תפקיד הנוגדנים הוא להיקשר לפתוגנים הפולשים לגוף. חיבור הנוגדן לפטוגן מאפשר את חיסולו של הפולש במספר דרכים.
כאשר גורם זר (חיידק, נגיף או מולקולת חלבון זרה) חודר לגוף הוא גורם לגוף להגיב בניסיון לחסל את הגוף הזר. תגובת הגוף לגורם הזר, נקראת תגובה חיסונית ומתבטאת ביצירת נוגדנים הפועלים לניטרול הגוף התוקף.

בדיקה לרגישויות למזונות מסוג IgG

בדיקה זו מודדת נוגדנים בדם לתגובה למזונות שונים, נוגדנים אלו ניתן לאבחן בדם עד כחצי שנה מהחשיפה למזון.
זאת אומרת, אם יש לנו רגישות למזונות שלא נחשפנו אליהם בחצי השנה האחרונה, הם לא יופיעו בבדיקת הדם.

נוגדני IgG מסמנים רמות מולקולות שעלולות להצביע על פוטנציאל לרגישות למזונות.

בדיקה זו בודקת את המסלול של רגישויות יתר מושהית (נוגדני IgG) במגוון רחב של מזונות אם אפשרות לבחור את מספר המזונות שנבדקים.

רשימת 95 המזונות הנבדקים

רשימת 190 המזונות הנבדקים

הבדיקה נעשית בבית הלקוח דרך דגימת דם יבש. מתאימה במיוחד לילדים קטנים עד גיל 3.

Send this to a friend