בדיקות מעבדה מתקדמות

מהן בדיקות מעבדה פונקציונליות?

בדיקות פונקציונאליות הן בדיקות מקיפות אשר מאבחנות באופן מדויק את המצב של כל המערכות בגוף ונותנות תמונת מצב עדכנית לגבי התפקוד הבריאותי של כל אדם.

בדיקות מעבדה פונקציונליות הן כלי חשוב לאבחון מחלות שקטות או סטייה ראשונית מקו הבריאות, גם ללא סימפטומים גלויים או משמעותיים.
המטרה היא לטפל בחוסר האיזונים בגוף על מנת לעצור את התקדמות הסימפטומים, להפוך את כיוונם היכן שאפשר, ולמנוע את הופעתן של בעיות חדשות, תוך העלאת הרווחה הכללית ושיפור ההתנגדות של הגוף למחלות.
הבדיקות יעילות גם במצב שאדם ביצע את כל הבדיקות הסטנדרטיות בקופת החולים נמצא בריא, אך עדיין מרגיש סימפטומים המסמנים שמשהו אינו כשורה.

מה בודקים?

בדיקות מעבדה מתקדמות מאפשרות בדיקה מעמיקה של מגוון רחב של תופעות ומחלות, גם בשלבים מוקדמים. עיקר הבדיקות הפונקציונליות מתמקדות במציאת הגורמים למחלות הן בסביבה הפיזית, באורח החיים הכללי וגם בפקטורים גנטיים שעלולים לגרום למגוון בעיות, ומבוצעות בכלים שונים על מנת להגיע לאבחון המדויק ביותר.

הבדיקות הפונקציונליות כוללות בין היתר: בדיקה מקיפה של מערכת העיכול, רגישויות למזונות, יכולת ניקוי רעלים, בדיקות הורמונליות מקיפות, בדיקה מקיפה לבלוטת התריס, בדיקה לבלוטת האדרנל, בדיקות גנטיות, בדיקות B12 ברקמות, בדיקת אומגה 3 ועוד.

האם ניתן לבצע את הבדיקות המיוחדות בקופ"ח?

ישנו מגוון רחב של בדיקות מעבדה מיוחדות שאינן ניתנות בקופת חולים עקב עלויות גבוהות, מחסור במכשור טכנולוגי מתקדם, או אפילו במקרים בהם הרופא המטפל לא חושב שהן חיוניות. בנוסף הבדיקות בקופת החולים אינן בודקות פרמטרים רבים וחשובים שבודקים בבדיקות הפונקציונליות.

מה ההבדל בין הבדיקות בקופ"ח לבדיקות פונקציונליות?

הבדיקות מבוצעות במגוון כלים על מנת להגיע לאבחון המדויק ביותר. לכל סימפטום יכולים להיות מספר פקטורים שפועלים בו זמנית, ולכן האבחון צריך להיות בעל מספר היבטים ולהסתמך על אבחון מדעי של מרכיבי בריאות רבים. בדיקות רבות מבוצעות דרך כבדיקת דם, ברוק, בשתן ובצואה.